micro


Uitdaging
UMV-19R01


Te gek

Wie drie exportproducten van Nederland moet opsommen vermeldt al snel naast kaas en tulpen ook Rembrandt natuurlijk.

De meester uit de Gouden Eeuw zal het natuurlijk zelf nooit zo bedoeld hebben maar een beetje lichtzinnige fantast zou bij dit eerste groepsportret  van de jonge Rembrandt volgende commentaar kunnen bedenken.

Door het sublieme spel van licht en schaduw worden de kanten kragen van de aandachtig toekijkende chirurgijns hagelwit.  Het onderzochte dode lichaam  van de eerder die dag geëxecuteerde dief heeft daarentegen een melkachtige, zacht vale kleur, ja, als het ware van jonge kaas.

Dat deze les in anatomie daarenboven wordt gegeven door een dokter die de familienaam Tulp draagt is te gek.  Niet enkel voor bovengenoemde fantasten is dat een zegen, maar het betekent ook voor de toeristische sector een welgekomen toevalstreffer.


‘De anatomische les van Dr. Nicolaes Tulp’ (1632) is te bezichtigen in het Mauritshuis Museum in Den Haag.

over deze inzending

Titel: Te gek
Auteur: Gi
Aantal woorden: 149
Gepubliceerd op: 25 feb 2019